R. Dargio vizitas

R. Dargio vizitas

2017 m. spalio 20 d.

Spalio 20 dieną visuotiniame PKPA narių susirinkime apsilankė Lietuvos Pramonininkų Konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis, kuris maloniai sutiko pasidalinti įžvalgomis apie Industrie 4.0 revoliuciją.

R.Dargis, pasakodamas apie mūsų visų laukiančius pokyčius bei iššūkius, prisiminė metinėje pramoninkų ekonomikos konferencijoje dalyvavusio DAVOS ekonomikos forumo įkūrėjo ir vadovo, pasaulinio bestselerio „Ketvirtoji pramonės revoliucija“ autoriaus prof. Klauso Schwabo pagrindines įžvalgas: „IV pramonės revoliucija vyksta šiandien, klausimas yra daug platesnis: 1) kokiu greičiu vyksta pramonės revoliucija?; 2) kokia pramonės revoliucijos apimtis?; 3) koks yra pramonės revoliucijos kompleksiškumas?“

R. Dargio nuomone nei įmonės, nei plačioji visuomenė kol kas nėra pasirengusios ateinantiems pokyčiams. Šiuo metu Lietuvoje yra 35 tūkst. laisvų darbo vietų, kurios neužpildomos dėl netinkamos esamų darbuotojų kvalifikacijos. Dar viena kliūtis ateinantiems pokyčiams – bendruomeniškumo trūkumas Lietuvoje. Lietuvoje žmonės pagal polinkį burtis į įvairias visuomenines organizacijas yra tik antrąjame šimtuke pasaulio valstybių kontekste šalia Afrikos valstybių, kur nepasitikėjimas vieni kitais ir nebendradarbiavimas yra ypač žemas. Skandinavijoje atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad vidutinis švedas dalyvauja 13-oje bendruomenių, kai tuo tarpu vidutinis bendruomenių skaičius tenkantis vienam lietuviui nesiekia 1-eto.

Diskusijoje dalyvavęs UAB „IOCO Packaging“ generalinis direktorius Gvidas Drobužas teigė, kad būtina keisti švietimo sistemą, kuri neigiamai veikia bendruomeniškumą nuo pirmųjų metų mokykloje. Anot G.Drobužo darželyje vaikus moko bendrauti ir žaisti, tačiau atėję į mokyklą vaikai yra spaudžiami į rėmus, o iš jų tikimasi tokių atsakymų, kurių nori mokytojai.

Vienintelis kelias pasirengti 4.0 pramonės revoliucijai – švietimas ir tinkama komunikacija su plačiąja visuomene apie laukiančius pokyčius. Šiai minčiai pritarė ir susitikime dalyvavęs UAB „Schmitz Cargbull Baltic“ generalinis direktorius Raimundas Petrauskas. R.Petrauskas pasiūlė mintį, jog tik sukūrę tinkamas platformas diskusijai, gausime teigiamus rezultatus.

Leave a Reply