Seminaras „Galimybės Lietuvos regionams: investicijos ir ateities pramonė“

Seminaras „Galimybės Lietuvos regionams: investicijos ir ateities pramonė“

Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje š.m. rugsėjo 29 d. Panevėžyje, viešbutyje „Romantic” (Kranto g. 24, Panevėžys), rengė seminarą „Galimybės Lietuvos regionams: investicijos ir ateities pramonė“.

Lietuvos regionų ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų kūrimui ir verslo plėtrai didelės įtakos turi investicijos ir suvokimas kaip keičiasi technologijos. Regione veikiančioms įmonėms ir verslui svarbu turėti detalią informaciją apie naujus investicijų šaltinius ir platformas, galinčias pritraukti investuotojus ar padėti parengti investicinius projektus.

Seminare buvo pristatomos dvi galimybių regionams kryptys. Viena jų – Europos Komisijos inicijuotas Investicijų planas Europai, kurio tikslas yra per trejus metus sutelkti ne mažiau kaip 315 mlrd. eurų naujų investicijų, padėti lėšas nukreipti į investicinius projektus ir sukurti investicijoms palankią aplinką. Šiam planui įgyvendinti buvo sukurtas Europos strateginių investicijų fondas, Europos investicinių projektų portalas (ec.europa.eu/eipp/desktop/lt/index.html) bei Europos investicijų konsultacinis centras (http://www.eib.org/eiah/). Apie investicijų planą Europai seminare kalbėjo Europos Sąjungos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Nemažiau svarbi sritis regionų pažangai – vykstantys pramonės pokyčiai, kurie atsiranda dėl technologinės pažangos ir globalizacijos procesų, atnešantys papildomus iššūkius tiek globaliam, tiek vietos verslui. Su ketvirtąja pramonės revoliucija („Pramonė 4.0“) susijusios inovacijos jau dabar keičia viso pasaulio pramonę, todėl Lietuvos įmonėms labai svarbus toliaregiškas požiūris ir tinkamas pasiruošimas ateinančioms technologinėms naujovėms. Verslas ir visuomenė turi pasirengti radikaliems pokyčiams: gamybos spartos, masto, vertės grandinių perorientavimo srityse, reikalingi glaudesni nauji ryšiai tarp aukštojo mokslo ir verslo, naujos sąsajos tarp didelių ir mažesnių įmonių. Ne mažiau svarbūs pokyčiai laukia darbo rinkos ir aplinkos, kvalifikacijų, švietimo ir mokymo, įmonių ir darbuotojų sutartinių santykių ir darbo metodų.

dsc_0533

dsc_0553

dsc_0523

dsc_0493

Leave a Reply